Anti-Pepsinojen I (Pepsinojen I, PG I, Pepsin Zymogeni CAS#: 9001-10-9) antikoru; ChemWhat Kodu: 1394130

AntijenAçıklamaEmlaklar
Güvenlik BilgisiFotoğraflarDiğer Bilgiler

Antijen

NamePepsinojen I (PG I)
EşanlamlılarPG I; pepsin; 9001-10-9; Pepsinojen
DiziIMYKVPLIRK KSLRRTLSER GLLKDFLKKH NLNPARKYFP QWEAPTLVDE QPLENYLDME YFGTIGIGTP AQDFTVVFDT GSSNLWVPSV YCSSLACTNH NRFNPEDSST YQSTSETVSI TYGTGSMTGI LGYDTVQVGG ISDTNQIFGL SETEPGSFLY YAPFDGILGL AYPSISSSGA TPVFDQDLSDS VYLSQDNIWNQ GLVSQDLWNQ GLVSQDLWNQ GLVS YTGSLNWVP VTVEGYWQIT VDSITMNGEA IACAEGCQAI VDTGTSLLTG PTSPIANIQS DIGASENSDG DMVVSCSAIS SLPDIVFTIN GVQYPVPPSA YILQSEGSCI SGFQGMNLPT ESGELWILGD VFIRQYFTVF DRANNQVGLA PVAHHHHHH

Açıklama

NameAnti-Pepsinojen I antikoru
EşanlamlılarAnti-PG I antikoru; Pepsinojen I antikoru; PG I antikoru
Ev SahibiFare; Keçi; Tavşan
ReaktiviteTüm türler
Antikor Ürün Tipi  Birincil
kullanımTespit etme; Ele geçirmek
eşlenik Konjuge olmayan; Biotin; APC; Alkalin Fosfataz (AP); FITC; HRP; PE
ÖzgünlükPepsinogen I'i tanır. İnsan Pepsinogen II ile çapraz reaksiyona girmez.
UygulamaELISA; İmmünohistokimya (IHC); Western Blotlama (WB); İmmünofloresan (sabit hücreler) (IF / ICC); İmmünopresipitasyon (İP); Hücre-ELISA (cELISA); Immunoassay (IA); İmmünositokimya (ICC)

Emlaklar

formSıvı / Liyofilize
kullanmaAntikor çözeltisi kullanılmadan önce hafifçe karıştırılmalıdır.
depolama ŞartlarıSık kullanım için 4 ° C'de saklayın. Saptanabilir aktivite kaybı olmadan bir yıl boyunca manuel buz çözme dondurucuda -20 ° C'de saklanır. Tekrarlanan dondurma-çözdürme döngülerinden kaçının.
klonaliteMonoklonal / Poliklonal
İzotipIgG

Güvenlik Bilgisi

RIDADRTüm taşıma modları için OLMAYAN
Parlama Noktası (F) Uygulanamaz
Parlama Noktası (C) Uygulanamaz

Fotoğraflar

ELISAPepsinojen I Elisa
SDS sayfası ve WBPepsinogen I SDS sayfası ve WB

Diğer Bilgiler

Antijen hakkındaPepsinojen I, peptidaz A1 ailesine aittir. Özellikle geniş özgüllük gösterir ve fenilalanin ve lösin içeren bağların tercih edilmesine rağmen, diğerleri de bir dereceye kadar bölünür. Gen, 388 amino asit sinyal peptidi ve 15 amino asit propeptidi olan 46 amino asitli bir proteini endoklar. PGA5: Pepsinojen 5, grup I (pepsinojen A). Pepsinojenler, midede bulunan başlıca asit proteaz olan pepsinin inaktif öncüleridir. Pepsin, mide mukozası tarafından salgılanan ana proteolitik enzimlerden biridir. Pepsin, tek bir polipeptit zincirinden oluşur ve 41 amino asitlik bir segmentin N-terminalinden çıkarılmasıyla prekürsörü olan pepsinojenden ortaya çıkar. Pepsinojen mide zarında sentezlenir ve yine mide mukozası tarafından üretilen hidroklorik asit, inaktif enzimi dönüştürmek ve pepsin işlevi için optimum asitliği (pH 1-3) korumak için gereklidir. Pepsin, aromatik amino asitler içeren peptit bağlarının bölünmesinde özellikle etkilidir. Pepsin son derece geniş bir özgüllük gösterir; fenilalanin ve lösin içeren bağlar tercih edilmesine rağmen, diğerleri de bir dereceye kadar bölünür. PGA5, pepsin ailesi içindeki Al alt ailesinin bir üyesidir ve omurgalıların mide suyundaki baskın endopeptidazdır. PGA1, bir uterus serpini olan ovUS-5 tarafından inhibe edilir.
Daha Fazla BilgiPepsin öncüleri olan pepsinojen I, mide mukozası tarafından üretilir ve mide lümenine ve periferik dolaşıma salınır. Pepsinojen, ortalama moleküler ağırlığı 375 kD olan 42 amino asitlik tek bir polipeptit zincirinden oluşur. PG I (izoenzim 1-5) esas olarak fundik mukozadaki ana hücreler tarafından salgılanırken, PG II (izoenzim 6-7) pilorik bezler ve proksimal duodenal mukoza tarafından salgılanır.
Öncü mide yüzey hücrelerinin yanı sıra glandüler hücrelerin sayısını yansıtır ve dolaylı olarak mide atrofisini izler. Ayrıca sindirim sistemindeki zorlu koşullar altında işlerini yaptıkları için olağanüstü derecede stabildirler. Korpus mukozasının atrofisi, pepsinojen I'in düşük sentezine ve dolayısıyla seruma düşük salınımına yol açar. Serum pepsinojen I, mide mukozasının işlevini ve durumlarını gösterir.
pepsinojen1

Reaktif Satın Al

Reaktif tedarikçisi yok mu? Hızlı soruşturma gönder ChemWhat
Burada bir reaktif tedarikçisi olarak listelenmek ister misiniz? (Ücretli hizmet) İletişim için burayı tıklayın ChemWhat

Onaylı Üreticiler

Onaylı bir üretici olarak listelenmek ister misiniz (Onay gerektirir)? Lütfen indirin ve doldurun Airdrop Form ve geri gönder [e-posta korumalı]

Diğer Yardımlar İçin Bize Ulaşın

Diğer bilgi veya hizmetler için bizimle iletişime geçin İletişim için burayı tıklayın ChemWhat